NATURALNY MATERIAŁ, POMYSŁOWY DESIGN, PROSTA FORMA, TRWAŁE TECHNOLOGIE WYKOŃCZEŃ

W większości budujemy dziś domy tradycyjne, coraz częściej ceniąc naturalny budulec. Wzornictwo w zakresie sprzętów stanowiących wyposażenie ogrodów zmierza obecnie ku zacnej prostocie ale używanie do ich produkcji sztucznych materiałów nie zawsze idzie w parze z tendencjami w budownictwie. Stosowane zatem połączenia są często niefortunne i burzą oczekiwany nastrój.
Proponowane oprawy donic wykonane są z sezonowanego drewna liściastego. Do zabezpieczenia drewna użyte zostały wysokiej jakości lakiery przemysłowych marek, stosowanych w stolarce otworowej i meblarstwie. Zastosowanie wykończeniowych technik kryjących to powrót do tradycyjnego sposobu zabezpieczania drewna podkreślającego jego naturalny charakter oraz możliwość zastosowania szerokiej palety pełnych barw. Prosta forma wynikająca z natury drewna w niczym nie ogranicza różnorodności stylistycznej, zależnej jedynie od konwencji ogrodu i architektury domu.

 Modułowa zabudowa ogródków. Propozycja dla kawiarni, restauracji i hoteli.

Donice z pergolą / parawanem zacieniającym to nowy pomysł na modułowe aranżowanie ogródków kawiarnianych i restauracyjnych. Tradycyjne pergole zostały zastąpione parawanami przedstawiającymi korony drzew. Konstrukcja ta może stanowić podporę dla pnączy lub samodzielnie stanowić zasłonę, zapewniającą nieco cienia i  dyskrecji gościom przebywającym w ogródku. Wyposażenie donic w kółka z hamulcem pozwala na dowolne zagospodarowanie powierzchni tarasu, ogródka w zależności od potrzeby i wygody gości.

 Największym wyzwaniem jest zapewnienie drewnu trwałości w czasie użytkowania na zewnątrz. Stosowane drewno liściaste eliminuje wycieki żywicy przy użytkowaniu donic w wysokiej temperaturze powietrza a użyte impregnaty i lakiery minimalizują wpływ warunków atmosferycznych. Wysoka jakość lakierów do użytku zewnętrznego pozwala na uzyskanie trwałych, wytrzymałych i niemal nieblaknących powłok lakierowych. Stalowa konstrukcja donicy nadaje jej sztywność a ocynkowanie stanowi zabezpieczenie stali przed korozją. Parawany ze stali konstrukcyjnej - ocynkowane i malowane proszkowo.

WSZYSTKIE MODELE DONIC I PARAWANÓW SĄ RÓWNIEŻ DOSTĘPNE W WYMIARACH, KOLORACH I WZORACH NA ZAMÓWIENIE.
MOŻLIWE JEST RÓWNIEŻ DOSTARCZENIE DONIC Z ZAPLANOWANYMI ROŚLINAMI


 

Donica Classic /  Donica Classic z ławką

 

DONICA
Sezonowane drewno lite - JESION
Wykończenie - lakier RAL 9010 i lakier bezbarwny

Wymiary [mm] dł/szer/wys - 1335/875/640
Waga netto - 74 kg
Pojemność wkładów PE - 180 litrów

PARAWAN / PERGOLA
Stal konstrukcyjna, ocynkowana, malowana proszkowo
Wymiary [mm] szer/wys - 1250/1850
Waga netto - 29 kg

 

 Wyposażenie standardowe
Polietylenowe pojemniki na ziemię i rośliny.
Kółka z hamulcem pozwalające na łatwe aranżowanie przestrzeni tarasu lub ogródka w kawiarni i restauracji.
Opcjonalnie można w nich zastosować wkłady termoizolacyjne z polipropylenu spienionego EPP, co pozwoli przetrwać roślinom wieloletnim w donicach w okresie zimowym, latem zaś zapobiegnie nadmiernej utracie wilgoci.


 

 Donica
Romantyczna

 Donica
Japońska

 Donica
Folk

Drewno lite JESION i ŚWIERK
Wykończenie - lakier RAL 9010
Wymiary [mm] dł/szer/wys - 1120/560/640
Waga netto - 42 kg
Pojemność wkładów PE - 115 litrów
PARAWAN / PERGOLA
Stal konstrukcyjna, ocynkowana, malowana proszkowo RAL 9010
Wymiary [mm] szer/wys 1050/1850
Waga netto - 23 kg

Drewno lite JESION
Wykończenie - lakier RAL 3000, lakier bezbarwny
Wymiary [mm] dł/szer/wys - 780/780/640
Waga netto - 55 kg
Pojemnośc wkładów PE - 65 litrów

 

 

 Drewno lite JESION i ŚWIERK
Wykończenie - lakier RAL 9010 i RAL 6010 + motyw
Wymiary [mm] dł/szer/wys - 875/560/900
Waga netto - 40 kg
Pojemność wkładów PE - 60 litrów
Wyposażenie standardowe
Polietylenowe pojemniki na ziemię i rośliny.
Opcjonalnie można w nich zastosować wkłady termoizolacyjne z polipropylenu spienionego EPP, pozwoli przetrwać roślinom wieloletnim w donicach  w okresie zimowym, latem zaś zapobiegnie nadmiernej utracie wilgoci.

 NASZA NOWA REALIZACJA! JESZCZE ŚWIEŻA... RÓWNIE ŚWIEŻA JAK SPECJAŁY LOKALU DLA JAKIEGO JĄ WYKONALIŚMY! Zabudowa ogródka w restauracji. Donice z drewna litego wykończonego wysokiej jakości lakierami zapewniającymi trwałość drewna w warunkach atmosferycznych, stalowe parawany dla pnączy, kompozycja roślinna naszego pomysłu. ZACHĘCAMY... DO INSTALOWANIA NASZYCH OGRÓDKÓW... I DO KONSUMPCJI

 

 

 

 

 

 

WYMYŚLONE I DONE BY: