Panele szklane trompe l’oeil

Jest to nawiązanie do niegdysiejszej sztuki malarstwa iluzorycznego trompe l’oeil funkcjonującego w willach, dworach i pałacach. Idea ich zastosowania polega na zmianie perspektywy w określonym wnętrzu. Dzisiejsza możliwość wykonywania druku na szkle pozwoliła przywrócić tę ideę do życia na potrzeby aranżacji wnętrz ogrodowych. Jest to doskonały sposób na pozorne powiększenie ogrodu, zmianę perspektywy, stworzenie ostatniego planu i tym samym brak konieczności stosowania dużych roślin.  Miejsca predysponowane do stosowania paneli to wnętrza ogrodów zimowych i małych ogrodów w centrach miast oraz ogrody przy domach w zabudowie szeregowej. Wynika to z konieczności montowania ich na lub przy murach dzielących sąsiednie nieruchomości, co przy okazji pozwala zasłonić nieatrakcyjne i przytłaczające ściany garaży, komórek itp.

W prdukcji paneli stosowane są środki nadające trwałość kolorystyczną druku oraz powłoki zabezpieczające druk przed warunkami użytkowania na zewnątrz budynków tj wysoką i niską temperaturą powietrza oraz jego zmienną wilgotnością.

Produkcja paneli odbywa się wyłącznie na zamówienie z uwagi na indywidualny charakter produktu i konieczność wykonania pomiarów u klienta oraz ustalenie sposobu montażu. Planowaniu zastosowania paneli towarzyszy projektowanie aranżacji ogrodowej przed panelem i w w parterze na pierwszym planie. Ponadto wiąże się to ze szczególnym doborem zdjęcia, przygotowaniem odpowiedniego kadru przez projektanta samej aranżacji lub całego ogrodu.


 

Panel przedstawiający wodospad w gąszczu roślin. Wykonany
w postaci 3 szyb zamontowanych na stalowej konstrukcji przy ogrodzeniu. Przed panelem wykonano aranżację w formie oczka wodnego z kamieniami podobnymi do tych na panelu i całość uzupelniono roślinnością
Panel przedstawiający wiejską chatę. Wykonany z 2 szyb mocowanych na klej do elewacji budynku. W parterze, w niewielkiej rabacie zostały posadzone rośliny nawiązujące nastrojem do zdjęcia na panelu. Ponadto przyczyną wykonania takiej aranżacji była potrzeba
przykrycia monotonnej, przytłaczającej elewacji.